برای آمدنت زود هم دير است

 برای آمدنت زود هم دير است

مهدیا! چرا سر سپار راه تو و از پی ردّ پایت نباشم

که تو راز و رمز آسایش و آرامش بشری

w06iig.gif

«یک شب از دوران کودکی را خوب یادم مانده، خانه مان پر از نور بود. برای پدرم مهمان می آمد. انگار قرار بود یکی از اقوام ثروتمند به دیدنمان بیاید. نمی دانم از کجا. ولی از جایی دور می آمد. دو ساعتی می شد که چشم به راه بودیم. درها همه باز بود، چراغ ها روشن. مادر هر از گاه می رفت و دستی به روکش یکی از کاناپه ها می کشید و آن را صاف می کرد. پدر کنار پنجره ایستاده بود. از ترس اینکه مبادا صندلی ای جابه جا شود، کسی جرات نشستن نداشت.

هر چه زمان می گذشت، بیشتر متقاعد می شدیم که چشم به راه مهمان ویژه ای هستیم. حتی به خود می لرزیدیم، مبادا از راه برسد و شکوه دیدارش که لحظه به لحظه فزونی می گرفت، هنوز به اوج نرسیده باشد.  نگران نیامدنش نبودیم. اطمینان داشتیم که می آید.

شب خوبی بود. چشم به راهی ما، چراغ های روشن، سکوت و لحظات با شکوه.»

  • راینر ماریاریلکه (شاعر و نویسنده آلمانی) - داستانی برای تاریکی

/ 11 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داداشی

چه مهمانی باشکوهی می‌شود اگر بيايد. شما را لينک کردم.

داداشی

شما لطف داريد البته؛ كتاب مورد نظر را هم انتشارات روشنگران و تحقيقات زنان چاپ كرده است.

مريم**

مهدیا! چرا سر سپار راه تو و از پی ردّ پایت نباشم که تو راز و رمز آسایش و آرامش بشری چند سطری که نوشتی خیلی چشممو گرفت

سامی

سلام دوست من یه سربه وبلاگ حدیث دل بزن مطلبشوبخون یاحق......................

سوزن بان یک

سلام، تشکر از حضور و تبریکتون ایشالا سر فرصت باز هم سر می زنم یا علی

مريم**

يا هشت يعنی چی؟؟؟؟!!

حاجی

سلام وبلگ زيبايی دارين مارم لينک کن داداش

مريم**

سلام. اسم وبلاگم که who . اما فارسی بنويسين هو . خیلی ممنونم.

سامی

____________**__**_____* __________ ___________***_*__*_____* _________ __________****_____**___****** ____ _________*****______**_*______** __ ________*****_______**________*_** ________*****_______*_______* _____ ________******_____*_______* ______ _________******____*______* _______ __________********_______* ________ __***_________**______** __________ *******__________** _______________ _*******_________* ________________ __******_________*_* ______________ ___***___*_______** _______________ ___________*_____*__* _____________ _______****_*___* ________سلام ____ _____******__*_** _________________ ____*******___** __________________ ____*****______* __________________ ____**_________* ______به روزشد__ _____*_________* __________________ _____________*_* __________________ ______________** __________________ http://martek.blogfa.com خوشحال می شم سربزنی موفق باشی بدرود

علی

سلام وبلاگ گروهی بروز شد.