این روزگار بی وفا و غدّار..!

الهی! روی بنز و کادیلاک سیاه باد..!

        ·     خاطرات حج – 44

راستی یادم نرفته این را هم بگویم که در عرفات در پایین کوه جبل الرحمه سه چهار تا شتر را نگه داشته بودند که بچه ها سوار شوند و عکس بگیرند. روی جل شترها گلیم انداخته و دور و برش را با گلهای مصنوعی آراسته اند. اما شترها در غایت لاغری و نزاری! غالبا هم اسهال! شاید به علت خرت و پرتی که مردم به آنها می دهند. خلاصه بدجوری لاغر و کثیف و بی حرمت.

رو به قبله ایستادم و گفتم: الهی روی بنز و کادیلاک سیاه باد! و به یاد کتابی افتادم که همین دیروز در یک کتاب فروشی دیده بودم. کتاب قطوری که فرهنگی بود از نامهای شتر، بر اساس سن، رنگ، رفتار، خوی، خاصیت و ... این کتاب قطور بخوبی نشان می داد که این شتر زمانی چه عظمتی داشته است! آری همین شترهای ماشین زده، زمانی بعنوان یکی از عجایب چهارگانه خلقت در کنار آسمان، زمین و کوهها. در قرآن کریم آمده است که : «آیا به شتر نمی نگرند که چگونه آفریده شده است»؟

آری یادش به خیر! و لعنت به این روزگار بی وفا که به همه چیز بی وفاست! نه تنها شتر را از اوج عزّت به این ذلت کشید، که زمین را نیز از مرکزیت انداخت و سیاره سرگردانش کرد. و این مسطح ساکن، کره ای گردان و سرگردان شد. آب، هوا و آتش نیز از موقعیت پیشین افتاد. این روزگار غدّار آسمان و افلاک نه گانه را هم کلاً بلعید.

اما این روزگار و این ماشین، خود چه سرنوشتی خواهد داشت؟ خدا می داند! به قول آن عرب که به عبدالملک خلیفه اموی که سر «مصعب» را پس از غلبه بر وی در پیش داشت گفت: این از سر مصعب! امّا بر سر خودت چه خواهد آمد؟ باید منتظر بود و دید!

 

/ 18 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عبدعاصی

سلام؛ قالب جدید مبارک! چقدر تغییر کرده! ارزش شتر هیچ وقت کم نمیشه! چون تو قران خدا دعوت شده که بهش فکر کنیم و درس عبرت مون باشه! هدیۀ صفحات انتظار: گالری عکس.... http://narjes12.blogfa.com به امیدظهور اللهم عجل لولیک الفرج[گل]

شاهد..-.............

سلام بزرگوار با يک غزل ( دلخسته) و يک سپيد (هشت ميليمتري ) به روزم و منتظر حضور و نقد ارزشمند شما تشريف نمياريد؟

نایب الزیاره

سلام خسته نباشید وبلاگ جالبی دارید خوشحال میشم با هم تبادل لینک داشته باشیم[گل]منتظر حضور شما در نایب الزیاره هستم

سُکر

الو! یکی یه چیزی بنویسه دیگه!

حمید رضا

سلام زیارت قبول امیدوارم ایمیلم رو به دقت خوانده باشید.من هنوز به نوشته شماره 42 ممعترضم. مطلبی از سر کم اطلاعی ....ای کاش به مجموعه روایاتی که در مورد عدم ایمان خلفا حتی یک لحظه، از ائمه علیهم السلام داریم رجوع میشد........... اصرار من بخاطر دوست داشتن شماست. با آرزوی موفقیت.

یاس غریب

سلام...... جالب بود...... آره دیدم این شترهای بیچاره رو [گریه]

نرسیس

شتر بنز کادیلا ک می دونی با کی سنخیت دارند :محمد قذافی