از شیطنت امویان تا تفکر کینه توزانه وهابیان

                        از شیطنت امویان تا تفکر کینه توزانه وهابیان

  • یه جور خاطرات حج - ۹

عصر سری به بقیع زدم. از بقیع سیر نمی شوم! مخصوصاْ از اینکه وضع آن به حال قدیمش باقی است. نه خبری از سنگ و سیمان، و نه از تفکّر فروعانیان که غرق در طلا و نقره شان بکنند. که اینک شأن و شکوه!!

بقیع

تنها چیزی که دردآور است تحمیلی بودن این وضع است. ای کاش این وضع برخاسته از یک بینش عمیق بود، نه تفکر کینه توزانه وهابیان که از آبشخور شیطنت امویان آب می خورد. که مبنایی جز تعصبات جاهلی و کینه ورزی با بنی هاشم، اسلام و مبارزان و مجاهدان صدر اسلام ندارد.

/ 16 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

سلام، ممنون از حضورتون. زيارت بقيع هم قسمت همه آرزومندان بشه، ان‌شا‌الله!

نی نوا

سلام ممنون که قدم رنجه کردین اگر شما هم خبرنگارید، تبریک عرض میکنم خدمتتون یا علی

ارمينه

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد با این کارها نمی تونن عشق محبت اهل بیت رو کم کنند حیف که از درکش عاجزند. تا ساعتی دیگر بروزیم!

دختر کويری

سلام ممنونم از اين که نوشته هامو مورد لطفتون قرار دادين و به وبلاگم سر زدين . وبلاگتون که بالا اومد خيلی حال کردم . برای چی؟ برای آسمون پشت زمينه اش . دلم که هوايی بود . هوايی تر شد. نوشته هاتونم خيلی عاشقانه است . از اين نظر ها .. نه از اون نظر اين طور که معلومه . فکر کنم يه سفر رفتين و اينقدر عاشقانه می نويسين . اگرم نرفتين دعا می کنم بريد و عاشق تر بشين يه اانتقاد داشتم در مورد قالبتون . اجازه هست بگم؟ اگه می شد رنگ قهوه ای حاشيه رو عوض کنيدو مشکی ُ سرمه ای .. چيزی بزاريد محشر می شه .. البته ببخشيد جسارت کردم. نظرم بود فقط موفق باشيد يا حق

فزياد سبز

ايول حاجی خوشمان امد. مخصوصا خط و تحليل اخر.

پريسا

سلام خيلی خوبه که از زبون خودتون ميگين حتما برای ديگران هم جالبه موفق باشيد

مريم

دعا کنيد قسمت ما هم بشود سری به بقيع بزنيم...

الف.ميم

به نام خدا سلام از آشنايي با وبلاگتون خوش حالم. در عطاي کثير ميهماني قرآن است. خوش حال مي شويم زيارتتان کنيم.

كشكول جوان

بادها عطر خوش سيبِ تنش را بردند زخمها لاله باغ بدنش را بردند نيزه‏ها بر عطشش قهقهه سر مى‏دادند خنده‏ها خطبه گرم دهنش را بردند اين عطش يوسف معصوم كدامين مصر است كه روى نيزه بوى پيرهنش را بردند تا كه معلوم نگردد ز كجا مى‏آيد اهل صحراى تجرّد كفنش را بردند دشنه‏ها دوروبر پيكر او حلقه زدند حلقه‏ها نقش عقيق يمنش را بردند چهره‏ها يا همه زردند وَ يا نيلى رنگ شعله‏ها سبزى رنگ چمنش را بردند بت پرستان ز هراس تبر ابراهيم جمع گشته تبر بت شكنش را بردند بادها سينه زنان زودتر از خواهر او تا مدينه خبر سوختنش را بردند يوسف، آهسته بگوئيد نميرد يعقوب گرگها زوزه كشان پيرهنش را بردند سلام از خوندن وبلاگت لذت بردم به کشکول ما هم سر بزن اگر مایل به تبادل لینک بودي خبرم کن

سُکر

این پُست ما رو یاد محراب مسجد کوفه انداخت. اینقدر النگ و دولنگ بهش آویزون کرده بودند و با انواع و اقسام رنگ های طلایی و نقره ای و طرح های آنچنانی زینتش داده بودند که، قطره اشک که پیشکش، حتی موی هم به تنم راست نشد!