خدا کریم است..!

خدا کریم است..!

  • خاطرات حج – 45

برای رشته تسبیحم که در مدینه پاره شده بود(+)، مدینه و مکه را زیرپا گذاشتم و نخ پیدا نکردم! در حالی که بازار و خیابان جا به جا پر از تسبیح های رنگارنگ است. قالباً هم از مصنوعات کشورهای غیر مسلمان. این عربها را ببین که دیگر حتی زحمت به نخ کشیدن تسیبح را هم به خود نمی دهند!

شرطه ها در امر و نهی خیلی جدّی هستند. سعودی ها از شرطه حساب می برند. عین اروپایی ها. مغازه ها را از ترس شرطه به موقع می بندند. کسانی که کمی تأخیر کنند پلیس ندا می دهد که یا الله! یا الله!، از چانه زدن با شرطه خبری نیست. بر خلاف ما. اگر ما بودیم که می گفتیم : سرکار حالا یک دور بزن خدا کریم است!

 

/ 19 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانه بی قرار

سلام جدا خواندن خاطرات حج شما خیلی لذت بخش است... مخصوصا از عادات ایرانیان که می گویید ... نشان از ظرافت شما در دیدن و نوشتن است.

At

[گل][لبخند]

منهاج

باسمک یا الله. سلام! سرکار دو دور هم که بزنند خدا کریم است!! نعم الرب! چه بد بنده ای داری...

رهگذر

یا کر یم یا رب تا سا یه رضا و تو بر فرق کشورست با شد د و ا م ملک ، ر هین د وا م تو بر سر نها د تا ج ثنا گستر ی مر ا سلطا ن د ین برا د ر وا لا مقا م تو ای خواهرگرامی سلطان دین رضا(ع) باشد « رسا » غلا م برادر ، غلام تو شعر از مرحوم د کتر قا سم رسا ملک الشعرای آستان قد س رضوی جمعه اول ذو القعدة الحرام 10آبانماه سالروز میلاد کریمه اهل بیت می باشد [گل][گل][گل][گل][گل][گل]تبر یک

رضوان

سلام دوست گرامی با نا مه به خواهران خفته (درباره بدحجابی ) در خد مت شما هستم با لینک (بیداریه)در ثواب آن شریک شوید

عقیق

سلام کریمی خداست که ما را طمعاع کرده!!!

نسیم

سلام. خواستم بگم اون شعرتون گوشه ي وبلاگ... حضرت خيلي مظلوم هستن. همين!

صبح

زآن زلف خوشت جانا یک سلسله کن ...

سرباز ولایت

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز وبلاگ شما مبیّن می باشد که جنابعالی از آگاهی قابل تحسین برخوردار هستید و بیانگر آن است که تشخیص موافق و مخالف را به خوبی تمیز می دهید. لذا از شما جهت بازدید وبلاگ این حقیر دعوت به عمل می آورم و امیدوارم این وبلاگ روشنگر راه زندگیتان گردد. سرباز ولایت