خدا هدایتتان کند!

خدا هدایتتان کند!

  • یه جور خاطرات حج-۲

3.jpg

یک افغانی فروشنده، شاه را تبلیغ می کرد و با جدیت تمام می خواست به من ثابت کند که خطا کردیم با شاه درافتادیم! او استدلال هایش بر اساس درآمدهای ما و قیمت اجناس بود که چگونه در عربستان تورم مهار شده ولی ارز در ایران سقوط کرده و تورم غوغا می کند.

جوابی نداشتم. با این وصف گفتم که ما همه این دردسر ها را به خاطر آن می پذیریم که احساس میکنیم اسیر آمریکا نیستیم. با نفرت تمام در جوابم گفت: خدا هدایتتان کند!

من به این نتیجه رسیدم که در شرایط کنونی کشورمان، اعزام حجاج برای عٌمره های مستحبی جایز نیست. بی حساب چانه می زنند و در نتیجه همه می فهمند که پول کافی همراه ندارند. خب، این برای ملت ایران موجب خفت و بی حرمتی است. نباید اجازه داد که عرب کار را به جائی برساند که به مردم ما با چشم حقارت بنگرد.

/ 66 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سامی

____________**__**_____* __________ ___________***_*__*_____* _________ __________****_____**___****** ____ _________*****______**_*______** __ ________*****_______**________*_** ________*****_______*_______* _____ ________******_____*_______* ______ _________******____*______* _______ __________********_______* ________ __***_________**______** __________ *******__________** _______________ _*******_________* ________________ __******_________*_* ______________ ___***___*_______** _______________ ___________*_____*__* _____________ _______****_*___* ________سلام ____ _____******__*_** _________________ ____*******___** __________________ ____*****______* __________________ ____**_________* ______به روزشد__ _____*_________* __________________ _____________*_* __________________ ______________** __________________ http://martek.blogfa.com خوشحال می شم سربزنی موفق باشی بدرود

روزنه

به نظر بنده اونی که حقارت می ياره وابستگی به بيگانه و مصرف کننده بودن است ... بنابراين به قول گفتنی ها حقير داريم تا حقير ...

آوا

سلام آقای علی عبادی از حج ديگه چه خاطراتی داريد؟ من منتظرم. البته اگه خاطراتتون تموم شده باز هم منتظرم مطالب ديگه ايی از شما بخونم.

مجيد

سلام/////////وبلاگ گروهی به روز شد..........

مريم**

سلام. جدی حرف خوبی زده! کاش يکی ميگفت چرا وضعمون اينطوريه و بهتر نميشه!

مهدی

از این آدم چی می دونید؟ این عکس یه مدت خواهد موند تا ببینم کی اونو میشناسه. احتمال داره به ۳ نفر هم یه جایزه ای چیزی بدم! البته احتمالا! ولی خب! شانستونو امتحان کنید. بد نیست. خودتونم یه محکی می خورید.