لا صلوة الا بفاتحة الکتاب

لا صلوة الا بفاتحة الکتاب

  • یه جور خاطرات حج - 10

به نظرم مواردی هست که باید به زوار ایرانی آموزش داد :

قسمت اول

عبور نکردن از جلوی کسی که مشغول نماز است. چون این کار را بعضی از مذاهب حرام می دانند و نمازگزاران از این جهت سخت آزرده می شوند. و لذا گاه می بینید که در عین اشتغال به نماز، دست پیش می آورند و تعرض می کنند.

گزاردن دو رکعت نافله مستحب قبل از هر نماز که آن را با نماز اصلی اشتباه نکنند.

توقف نسبتاً زیاد بعد از رکوع ها و بعداً به سجده رفتن. بر خلاف رسم ما که با عجله از رکوع سر بلند کرده و به سجده می رویم.

قرائت حمد در رکعت های سوم و چهارم، به خاطر هماهنگ شدن با همه مسلمانان. و نیز به خاطر دفع بدبینی آنان به نماز ما؛ برای اینکه آنان معتقدند که در هر رکعت نماز باید فاتحه خواند والا نماز درست نیست. (لا صلوة الا بفاتحة الکتاب).

صرف نظر کردن از تکبیرهای سه گانه بعد از سلام نماز، همراه با بلند کردن دستها. زیرا که اینها از نظر مذهب ما هم جزء نماز نبوده و فقط بعنوان تعقیبات انجام می پذیرد. در حالی که در عربستان این موضوع را خیلی بد تبلیغ کرده اند و یکی از ایرادهای شیعه می شمارند.

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نجما

من اومده بودم عذر خواهی کنم اما بازم شما ...! من برای کسی که معتقده با ياد اوری عاشورا امام حسين رو پائين مياريم چه دليلی بيارم صد رحمت به اشکان ها و دامون ها چون حداقل رک و رو راست ميگن ما بی دينيم و وای به حال مدعيانی مثل شما که برداشت های شخصيشون رو به اسم دين معرفی ميکنن ... ياد کوفه و مردمش افتادم همونايی که به حسين گفتن بيا و ياريش نکردن . امام هاهر موقع تقيه کردن برا اين بود تنها بودن مثل اقا که اگه الان غايبه برا اينه که تنهاست .

نجما

شما و دوست بي ادبتون که به جای استدلال به جنسيت من توهين کرده نمازتون رو قربتا الی السعودی بخونين به ديگران چه ... بی ادبی شما يه بار بهم ثابت شده بود اشتباه کردم دوباره اومدم هر چند برای عذر خواهی ! شما ظرفيت مودبانه حرف زدن رو نداری اون دوستت چی چی بند که بدتر از خودت . در توصيف اد بت همين بس که اسم من رو مسخره ميکني

اکينانيوز!

ای بابا...اين که حج با اعمال شاقه است... عجبا!!...ياعلی

شوخ

همين چندلحظه پيش آپ شديم حق باشيد

مهاجر

سلام علیکم ممنون که به کلبه محقر ما سر زدید مطالب خوب و وزینی می نویسید انشالله بزودی فضایی مهیا بشه که دیگه مجبور به اینطور محافظه کاریها نباشیم البته این تلاش بیشتر ما مبلغین را هم می طلبه ایام شعبانیه را هم تبریک عرض می کنم انشالله باز هم ببینیمتون یا علی

آفتاب ترين ...

مورد دوم ...نماز میت بعد هر نماز مورد سوم ما ام اون توقف رو داریم ...وقتی کامل با طانینه بگید سمع الله لمن حمده همون وقت رو می گیره ... مورد ۴رم رو درک نکردم ...! مورد پنجم هم تکبير ها نيست زدن دست روی پا و سر رو تکون دادن !

شوخ

اين ايرادها را به نماز و روزه هايتان بگيريد!!!!!!!

ع.غ

مطالبی که گفتين واقعا به درد بخوره قالیباف عادل می شود ؟؟ وبلاگ صدای ما به روز است شرکت در نظر سنجی یادتون نره منتظرتون هستم

ع.غ

پس لينک ما کو ؟؟؟؟؟