چرا ما همین کار را با خدای بزرگ و مهربان نکنیم؟!

در این پست باز هم بحثی از تلاوت قرآن کرده ام که به نظرم خیلی مغفول مانده.

هر چند تا به حال چندین بار به این موضوع پرداخته ام امـا به قدری موضوع برایم مهم است که دل، رضا نمی دهد از کنارش عبور کنم : 

 

چرا ما همین کار را با خدای بزرگ و مهربان نکنیم؟!

 

·         یه جور خاطرات حج - ۲۵ 

برای شرکت در نماز جمعه به مسجد النبی رفتم. فضای مسجد غرق در همهمه و زمزمه تلاوت کلام الله است. سعودی ها مسجد النبی را چند برابر توسعه داده و محوطه نسبتاً تمیزی ساخته اند. گرچه همه جا مسجد شده است، امّا محو همه آثار مسجد النبی هم چنان خسارت بزرگی است.

به نظرم، ما نیز باید در مساجدمان تلاوت کلام الله را ترویج کنیم. بهترین هدیه به پیشگاه حق و بهترین وسیله پیوند میان خالق و مخلوق، همین کلام الهی است. از آنجا که ظهور حق و نزول فرمان او، با این کلام است حتما صعود و عروج بنده هم با همین کلام امکان خواهد یافت. پس بیایید به این سادگی جای تلاوت قرآن را برای کارهای دیگر، خالی نکنیم، اگر چه آن کار دیگر دعا و مناجات هم باشد.

یکی از علماء و اهل معرفت معاصر را دیدم وقتی که وارد مقبره ابن سینا می شد، با خضوع خاصی پیش می رفت. سرانجام سر به قبر ابن سینا نهاده، جملاتی از کتاب اشارات و تنبیهات او را، به عنوان هدیه به پیشگاه وی می خواند. چرا ما همین کار را با خدای بزرگ و مهربان نکنیم؟ یعنی کلام او را به پیشگاه او به عنوان بهترین هدیه نبریم؟ 

/ 21 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرستو

سلام به بنده ي تازه كار هم سري بزنيد البته سرنزديدهم مهم نيست ولي برايمان حتما دعا كنيد

زمانه

سلام. برای عوض کردن وبلاگ دلایل محکمی دارم. اما این وبلاگ جدید ادامه همان وبلاگ قبلی است و به خاطر این عوض شد که نسخه جدید پرشین بلاگ در سیستم من (یا شاید برای همه!) درست اجرا نمی شود. و در ضمن قطعا به سرنوشت بقیه دچار نخواهد شد. یا علی.

نقطه سرخط

سلام علیکم ممنون که سر زدید..خحالت دادید قطعه ما هم زیبایی شعر استاد قزوه بود و گرنه... چقدر جالب است که خاطرات حج مینویسید و چقدر خوب نوشتید... یا علی مددی است

ره‌گذر

ممنون از لطف شما كه به ما سر زديد. به موضوع خوبي (قرآن) اشاره كرديد. عيب بزرگ ما شيعه‌ها اينه كه از دو يادگار پيامبر فقط يكيش رو اهميت مي‌ديم در حالي كه هر دو با هم معنا مي‌شن.

سُکر

هنوز مطالب وبلاگ رو نخوندم، ولی اسم وبلاگتون خیلی دلبری می کنه. آدم رو یاد "ناشئة اللیل" می اندازه...

رضا

سلام مهمترازتلاوت این است که قران راطوری بخوانیم که انگار الان داردبرخودما نازل میشود

بهارنارنج

سلام وعرض ادب! وبلاگ قشنگی دارید. . . التماس دعا

دختر مقنعه آبی

سلام 22تیر نماز جمعه مردمان سرزمین محمد را یافتم بر خلاف ایران که کمتر به نماز جمعه می رفتم شلوغیو وجود این همه آدم متحیرم کرد که حتی شهر متمول مدینه را هم تعطیل کرده بود یادش بخیر مختصر و زیبا می نویسی به شمعدانی من هم آب بدهید خوشحال می شوم از دوستان ویزه قرار شبانه تان باشم یا حق