شایستگی علیعلیه السلام، زیارت عبد مناف و کفر صحابه..!

شایستگی علی(ع)، زیارت عبد مناف و کفر صحابه..!

        ·     خاطرات حج – 42

 

به دیدار کوه «ثور» رفتیم. چرا ثور(گاو)؟ نمی دانم. توضیحات راهنما و روحانی کاروان هم همچنان خام و بی مبناست. روحانی کاروان تلاش می کرد تا نشان دهد که ابوبکر ایمان نداشت. پیامبر اسلام(ص) در هجرت از مکه او را با خود برد تا نتواند در غیاب او، مسیر را به مشرکان خبر دهد!

نمی دانم چه اصراری داریم بر این گونه کارها؟ اصولا مسئله خلافت بعد از رحلت پیامبر(ص) چه ربطی به ایمان در زمان پیامبر دارد؟ اما بعضی خیال می کنند که طرف را هر چه خراب تر کنی بهتر است. و نمی دانند که دفاع بد و بی منطق، سراپا زیان است و خطر. ما نباید دامنه مسئله خلافت علی(ع) را آنقدر توسعه دهیم که دیدگاه خود را بصورت مجموعه ای غیرقابل باور درآوریم. مثلا شایستگی علی(ع) را برای امامت و خلافت، با زیارت عبدمناف و کفر صحابه، در یک مجموعه قرار دهیم!

 

/ 21 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شاهد

سلام دوست من ممنون که سر زدی مطالب شما را خواندم و استفاده کردم موفق باشید

نرسیس

سلام شاعر با شعرش جاودانه می شه به قول سهراب مرگ پایان کبوتر نیست.

احسان

سلام.حوبید.خوشحالم که برنامه محبوب من اینقدر خاطر خواه و وبلاگ داره موفق باشید[گل]

خدا داند...

سلام جوری گفتین چه اتفاقی افتاده که باور کنید انگار زخمی هم تو دل ما برداشته شد و... نمی دونم چی شده...اما از همون خدای ماه رمضان صبر و عبرت برای همه خواهانم... یاعلی

دفاع مقدس

ازدواج موقت حلال خداست و هيچ كس حق ندارد حلال خدا را حرام كند!!! ============ دفاع مقدس بروز شد!

سُکر

این "ثنمی قریش" اگر همان دعای دودمان بر باد دِه و خانمان‌سوزی باشد که ما گوش دادیم و دیدیم، "صنمی قریش" است، نه "ثنمی قریش"!

محمد

به نام خدا سلام نکته ی ظریفی رو خیلی درشت ادا کردید که شاید لازم به این درشتی نبود. یاعلی التماس دعا

شیخ

حق با شما و آقاى سكر است. شرمسار شديم. ولى فكر كنم مطلب رو رسوندم!

قاسمی

سلام ببینید حرفتون درسته اما دو بحث جداست ما تو روایات هم داریم که عمر و ابوبکر ذره ای ایمان نداشتند و باید گفته شود که چه انسان های پستی به خود جرات در دست گرفتن جامعه اسلامی را دادند باید گفته شود که عمق فاجعه چقدر بوده .....