تا فلسطینیان چنین حامیانی داشته باشند...

 

تا فلسطینیان چنین حامیانی داشته باشند...

 

·         یه جور خاطرات حج - 29   

 

در خطبه دوم از آنجا که در بحث معراج، مسجد الحرام و مسجدالأقصی را مطرح کرده بود، کمی گریز به سیاست زد. با این مضمون که مسجد ها ملک خدایند و اختیارشان در دست خداوند است، خداوند مسجدالأقصی را که در دست کفار بود، از آنان گرفت و به مسلمانان داد.

این مسجد در حقیقت با همین نماز خواندن پیامبر در جریان معراج فتح شد. اگرچه در ظاهر فتح نشده بود، ولی چون مسلمانان گناه کردند، خداوند هم برای تنبیه آنان این مسجد را که با نماز پیامبر فتح شده بود، دوباره تسلیم کفار کرد! اما سرانجام مساجد مال مسلمین خواهد بود، در اینجا آیه شریفه فی بیوت اذن الله... را تلاوت کرد.

masjedol-aghsa.jpg

سپس بر این نکته تأکید ورزید که تصرف مسجدالأقصی، جز با نماز ممکن نیست. و لذا مردم را به نماز گزاردن و رعایت اوقات نماز توصیه کرد.

او می گفت: بیت المقدس را پیامبر و عمر هر دو با نماز فتح کردند. ما هم سرانجام آن جا را با نماز فتح خواهیم کرد. سلاح جنگ بی فایده و بی مبنا است.حتی عمر هم ظاهراً می جنگکید. او مسجدالأقصی را با نماز فتح کرد نه سلاح. در اینجا با قرائت آیاتی، خطبه به پایان رسید و نماز آغاز شد.

بدیهی است که تا فلسطینیان چنین حامیانی داشته باشند، با این نظریه پردازیهای عجیب و غریب، حقا که همانند وضعیت امروزِ غزه، سرنوشتی جز آوارگی و گرفتاری دارند نخواهند داشت.

/ 22 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یارخوش

چه غمگین گفتی در عین حالی که همه فکر میکنند یک خاطره بیان کردی[گل][دست][گل][دست] راست میگویی تو مکه تو خطبه هاشون محافظه کارانه ترین سخنان را بیان میکنند و کلی توهین به خود مسلمونا[گریه]

یارخوش

ممنونم که به وبلاگم آمدید حضورتان باعث مسرت بخشی خاطرم شد[گل][گل][گل][تایید]

حقیقت جو

توجه ... توجه...به جستجوگران بخوانیدودرنظرسنجی شرکت کنید. آشکاری حقیقت درحقیقت آشکارشده است . بیا به وبلاگ روح الله

شمیم

سلام خوبید الحمدلله؟ ممنون قرار شبانه عزیز که به کلبه ی دلم سر زدید حضورتون گرمی بخش محفل دلم شد... امیدوارم بازم دلتون هوای دیار شمیم رو بکنه... از اطلاعاتی که دادید خیلی ممنون...خیلی استفاده کردم[لبخند] پایدار و بهاری بمانید سبز زندگی کنید غرق الله باشید[گل] خدانگهدار تابعد،‌بعدی که شاید...

حامد

سلام حالا گفتم مطلبت به این روزها می خوره ولی چرا دیگه آپ نمی کنی ؟

بهشتی !

سلام و عرض ادب ! درد آور است . هنوز هم برخی از اعراب در جهالیت هستند بعد از 1400 سال و هنوز اسلام غریب است ... موفق باشید و التماس دعا

آیکا

سلام می فرماید : من در معابدی که به دست انسان ساخته شده ساکن نخواهم شد بلکه در معبدی که خود ساخته ام خواهم بود معبد خدا قلب آدمیست آنجا را پاکیزه نگاه باید داشت که به تاراج نرود و .............

سُکر

ضمن عرض تسلیت؛ بنده هم با جناب "حامد" موافقم! این روزها ما شدیم عین این عملی ها که تا روزانه چند تا مطلب و خاطره از حج نخونند، بدجور خمار می شن!