لحظه مرگ و کفن پوشی ...

 

نوای ملکوتی و جانفزا...

        ·     خاطرات حج – 37

 

 احرام بستم، اینک غسل کرده، جامه زندگی روزمره را کنده، با دو حوله که یکی را مانند لنگ به کمرم بسته ام و دیگری را به دوش انداخته ام... بی اختیار به لحظه مرگ و کفن پوشی خود اندیشیدم. لحظه ای به یاد عزیز جوانمرگم (خواهر چهارده ساله ام زهرا) افتادم که بعد از کفن شدن با بوسه ای وداعش کردم. غم سنگینی بر دلم سایه افکند. با کمی گریه به حال خود بازگشتم.

سوار اتوبوس شدیم، به آسانی غفلت بال گسترد و صحبتهای معمولی آغاز شد. جدا جهان ما جهان عجیبی است! هیچ در هیچ و به تعبیر قرآن: «لهو و لعب»! اما از انجا که ما فرزند این جهانیم و طبعا باید در این جهان زندگی کنیم، راز هیچ و پوچ بودن آن بر ما پوشیده می ماند. خیمه حیات دینوی بر ستون غفلت استوار است. اگر غفلت نبود کسی به کار جهان نمی پرداخت. به قول مولوی:

اُستن این عالم ای جان غفلت است

هوشیاری این جهان را آفت است

 

پی نوشت :

لینکِ مناجات شعبانیه، با صدای ملکوتی و جانفزای حاج ماشاالله عابدی..! قبل از دانلود فایل اصلی می تونید دو تا قسمتِ کوتاه از این مناجات رو بشنوید ( + و + ).

 تا این دو قسمت رو نشنوید، متوجه نمی شید که چرا نوشتیم "نوای ملکوتی.."

 

/ 23 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاک روان

سلام و عرض ادب و احترام. و تبريك اعياد شعبانيه. لحظات شیرینی رو برام زنده کردین. مطمعنا لحظه عشبازی با خدا . لحظه دیدار ......... لحظه ......... پیش روست.

نرگس

سلام از اینکه به وبم اومدی ممنونم وبلاگ قشنگ و قابل تأملی داری خوشحال می شم از این به بعدم بهم سر بزنی منم حج رفتم اما حجی بود که با خودم آرزو می کنم کاش نمی رفتم تا آمادگی شو به دست می یاواردم در مورد خواهر از دست رفته ات نوشتی منم یه خواهرمو از دست دادم گرچه اون از من بزرگتر بود و من چیز زیادی ازش یادم نیست اما درکت می کنم بازم پیش ما بیا...[خداحافظ] یاحق

محدثه

سلام.ممنون اومدی مارا نیز بلینکید[نیشخند]

سير بي سلوك

سلام عزيز! اعياد شعبانيه رو خدمت شما تبريگ مي گم. موفق باشيد.[گل][گل][گل]

رضوان

واقعاَ سفر فوق العاده ایه..

زهرا

سلام. خوش به حالتون لباس احرامتون شما رو به ياد مرگ انداخت! من كه با اين لباس هاي احرام خانومونه بيش تر ياد عروسي افتادم تا مرگ! ولي يه كوچولو حق دارم لباس آقايون واقعا كفنه!تو كتاب حج آقاي جوادي آملي نوشته پيامبر رو بالباس احرامشون كفن كردند!

سُکر

برای مایی که هم‌اکنون به مُرده شبیه‌تریم، بیشتر یادآور ِ حشر بود و تعلقاتی که دیگر نیست!

ميثم

با سلام و آرزوي موفقيت براي شما ... دوست عزيز از مناجات شعبانيه حاج آقا ماشااله عابدي حظ وافري بردم ... ان شاء‌الله خدا به شما اجر دهاد ... نگفتي اين مراسم مناجات شعبانيه در كجا و كي بوده است ... موفق باشيد ... به هر حال ...

عباس

دوست عزیز این لینک دانلود کامل مناجات شعبانیه کجاست؟ فقط دو تا کلیپ کوتاست. لطف می کنید فایل کامل را آپلود کنید؟