برای مهتاب..!

برای مهتاب..!

         ·   خاطرات حج ۵۳

در فرودگاه جدّه، ساعتی به ظهر مانده، از اتوبوس پیاده شدیم. وارد سالن فرودگاه شدیم که جدّاً دنیای دیگری بود! انگارنه‌انگار که از بیت خدا می‌آئیم! همه در فکر اجناس و بسته‌هایشان. ساک‌ها و کارتن‌های بزرگ..

حجّاج بیت‌الله، چند قدمی از حرم دورنشده، در فکر تقلّب‌اند. چانه می‌زنند، پنهان می‌کنند. و چه خوشحال می‌شوند که تخفیف می‌گیرند! به یاد حرف مرحوم شریعتی می‌افتم: «چمدانش پر است و خودش خالی!»

 و می‌بینم که بدتر از همه خودمم که حتی، چمدان خالی هم ندارم. یعنی نه دین، نه دنیا! جز یک عروسک برای برادرزاده‌ام مهتاب که دو سال و چند ماه بود که به‌دنیا آمده بود. آن را با لباس‌ها و حوله‌های احرامم، در کارتنی گذاشته بودم. یکی از همراهان مقداری از بارش را به‌نام من نوشت!

-------------------------------------

پی‌نوشت : تو، برای من، به‌راستی، رنگ و بوی ِ یک افسانه‌ی باورنکردنی و قدیمی را داشتی و داری، هنوز، هم!..

حالا، چون آدم‌های علیل و بیمار که یأس، مثل کرم خاردار، تمام وجودشان را خورده و توی تک تک سلول‌های بدنشان تخم‌ریخته؛ باور دارم که شفایی وجود ندارد. انگار چشم‌انتظاری ِیعقوب، خواب و خیال بوده: زاده‌ی ذهن ِحکایت‌ساز و شاعر پیشه‌ام!

 

*کسی در درونم می‌گوید: "چشم از ماه و ستارگان بر ندار! چشم از آسمان بر ندار! به خدا نزدیک می‌شوی. به خدا نزدیک می‌شوی. به خدا نزدیکتر می‌شوی. چرک روحت می‌ریزد. مومن می‌شوی.. می‌شوی. می‌شوی!"

 

/ 96 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سها

سلام سومین جایزه ادبی داستان لوح فراخوان داستان های کوتاه کوتاه عاشورایی http://www.louh.com/content/4440/default.aspx به همراه کارگاه های آموزش مینیمالیسم به صورت رایگان شرح آنرا در سایت لوح بخوانید.

سها

سلام سومین جایزه ادبی داستان لوح فراخوان داستان های کوتاه کوتاه عاشورایی http://www.louh.com/content/4440/default.aspx به همراه کارگاه های آموزش مینیمالیسم به صورت رایگان شرح آنرا در سایت لوح بخوانید.

ر ا ی ع ت ب

دشنه تحقیق برداریم ابراهیم وار/گوسفند نفس شهوانی بدو قربان کنیم/ گر برآرد سر چو فرعون اندین ره شهوتی/ ما بر او از عقل سد موسی عمران کنیم

سدیگر

با سلام گروه فرهنگی روزنه افتخار دارد که از شما تقاضا کند تا به وبلاگ ما بیایید و مطلب برگزیده مجله پارسی بلاگ(فرهادی سیاه نماست؟!) را مشاهده کنید. پیشاپیش حضور شما را به جمع خویش تبریک عرض نموده و امیدواریم از مطالب این وبلاگ کوچک لذت ببرید. ما را با نظرات خود راهنمایی کنید.

باران

سلام دستی به اینجا بکشید

سلمان

بسم الله الرحمن الرحیم آن چیزی که الان لازم است بر همه آقایان ، بر همه شما جوانان،بزرگان و بر همه قشرهای ملت ، این است که چشم هایشان را باز کنند.با مطالعه ، با دقت ، افرادی که تعیین می کنند صفات خاصی را داشته باشند : اول اینکه مومن به این نهضت باشند ، جمهوری اسلامی را بخواهند ، طرفدار مردم باشند ،امین باشند ،اسلامی باشند ،شرقی و غربی نباشند ،انحرافات مکتبی نداشته باشند.(امام خمینی (ره)) در پیدا کردن نامزد مورد نظر دقت کنید به کسی پرایش پیدا کنید که به دین مردم ، به انقلاب مردم ،دنیای مردم،معشیت مردم ،به آینده مردم وعزت مردم اهمیت می دهد. (امام خامنه ای) در جمع شما آقای رودکی از شهدای زنده می باشند. (مقام معظم رهبری (مدظله)در جمع مسئولان کنگره 14600 شهید استان فارس مورخ 3/2/90) رای ما محمدنبی رودکی کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان، حوزه انتخابی شهر تهران ستاد دانشجویی حامیان محمدنبی رودکی www.salmanerahbar.blogfa.com ستاد مردمی محمدنبی رودکی www.nabiroodaki.parsiblog.com پایگاه اطلاع رسانی www.sedq.ir

باران

می بینم دست کشیدید بی خبر :دی

خرابات گریه

سلام دلاور مشتاق دیدار . . . از رفت و ‌آمدت به وبلاگ هیئت حسن جان سپاس گزارم ... اگه بقیه شاهکار های حاج احمد عزیز رو می خوای به من هم سر بزن !!! یا علــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی ... [گل]

خرابات گریه

و می‌بینم که بدتر از همه خودمم که حتی، چمدان خالی هم ندارم. یعنی نه دین، نه دنیا! یکی از همراهان مقداری از بارش را به‌نام من نوشت! از بارهای من هم قبول می کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی سنگینم !!!!!!!!!!!! یا علـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی . . . [گل]