مشکلی به نام وحدت!   

 مشکلی به نام وحدت!

رهبر انقلاب، با درک صحیح اوضاع داخلی و خارجی دو سال پیاپی است که با نامگذاری سال ها، با عناوینی مانند "اتحاد ملی و انسجام اسلامی" و "پیامبر اعظمص" وحدت را بيش از پيش ياد آور می شوند و خطرات و نقشه های دشمنان را یادآوری می کنند.

تقریبا حول و هوش ساعت 8 صبح 2 فروردین بود که sms برام اومد :

خواهی که رها از غم و هر واهمه باشی*باید که تو دنباله رو فاطمه باشی

هر سال به یک نام و نشانی شده مشهور* امسال بود سال ابولؤلؤ کاشی!

حالا از طرف کی؟ از طرف یکی از دوستای مذهبی ام که اعتقاد داره 9 ربیع روز "رفع القلم" ئه. یعنی اینکه هر کسی از طلوع آفتاب این روز تا غروب، هر عمل اشتباه و گناهی انجام داد اشکالی ندارد.

در اینکه 9 ربیع شادترین روز اهل بیت علیهم السلام است هیچ شکی نیست. به عنوان مثال توی مفاتیح در باره ی این روز این جور نوشته :

" روز نهم از ماه ربیع الاول روز عید بزرگ و عید بقر است. و از برای آن شرح بزرگی است که ... " و ادامه می دهد که "  مستحب است در این روز اطعام برادران مومن و خشنود کردن دیگران و ... اینروز روز برطرف شدن غم ها است و روز بسیار شریفی است و... " و در آخر اضافه می کند که " چون روز هشتم شهادت امام عسگری است، آغاز امامت حضرت صاحب الزمان در این روز سبب مزید شرافتش خواهد بود. "

می بینیم که آشیخ عباس "آغاز امامت حضرت صاحب الزمان" رو مزید بر شرافت این روز ذکر می کنه. و این یعنی اینکه بدون این مناسبت هم، این روز باز هم شادترین روز اهل بیت می بود. و جالب اش اینجاس که ننوشته چرا این روز عید بزرگی برا شیعیان بوده!! یعنی سال ها پیش ایشون مساله وحدت رو  رعایت می کرده؟!!

خوب همه این مقدمات رو گفتم برا اینکه برسم به بحث عمر کشون و عیدالزهرا و ...

اول از همه بگم که: تو اینکه عمر به حضرت زهرا س جسارت کرده و قاتل اون حضرت محسوب می شه و حق امیر مومنانع رو غصب کرده  و همه شیعیان باید نسبت به اش بغض داشته باشن و ... هیچ بحثی بین بچه شیعه ها نیست. اما اینکه آیا این کارهائی که ما امروز انجام می دیم درست یا نه یه بحث دیگه اس.

ببینید دوستان وقتی که آشیخ عباس تو مفاتیح اون جوری حرف می زنه، امام و مقام رهبری و مراجع تقلید این طور با شدت و حدت در مورد وحدت صحبت می کنن و آقای زائری تو وبلاگش در مورد بازتاب این جور کارها در خرج از مرز ها می نویسه که شیعیان چه طور به خاطر حرف گوش نکردن آقایون چه طور لای منگنه قرار می گیرن و ...واقعا چه ضرورتی داره که ما یه همچین جشن هائی برگزار کنیم. وقتی امام جمعه شیعیان تو سیستان رو سر می برن، شیعیان یمن و پاکستان رو قتل عام می کنن، 8ام ربيع  ده ها نفر رو تو نماز جمعه عراق شهيد می کنن و ... چرا یعضی ها باید این قد خود خواه و زبون نفهم باشند که این کار ها رو انجام بدن!! شیعه همیشه غریب بوده و تنها. دقیقا مثل خود ائمه علیهم السلام. مگر نه اینکه حضرت علی با خلافا مدارا می کردن. مگر نه اینکه پشت سرشون نماز می خوندن. مگر نه اینکه ائمه زمان خلافای عباسی اون ملعون ها رو امیرالمومنین خطاب می کردن و... شیعه همیشه غریب بوده و تنها.

حرف و بحث تو این زمینه خیلی خیلی زیاده ولی تو رو به خدا بیایید يه كم فكر كنيم... شيعه اين كارها رو نمي كنه كه ما داريم الان انجام مي ديم...

-------------------

آقای زائری توی  وبلاگش نوشته بود که به آقای وافی(مدیر مسول نشریه خیمه نشریه مخصوص هیئات مذهبی) پیشنهاد داده که اگر دل و جیگر سال های جنگ رو داره توی این شمارۀ خیمه روی این پرونده کار کنه.

اقای وافی!بسم الله! ببینیم و تعریف کنیم ها.

لینک های مرتبط :

لینک
جمعه ۱٠ فروردین ،۱۳۸٦ - قرار شبانه